SAUNA YAPIMI

Sauna Nedir?

Sauna ilk olarak Orta Asya'da çıkmıştır ve ardından yaygınlaşarak tüm dünyaya yayılmıştır. Saunalar çoğunlukla ahşap malzemelerden üretilmektedir. Ufak bir oda şeklinde üretilen saunalar, içerideki sıcaklığı artırarak insan bedenini rahatlatmayı ve ter yoluyla yenilenme sağlamayı hedefler. İç sıcaklığı artırmak için özel sobaları vardır. Ayrıca hem nefes almayı kolaylaştırmak hem de solunum sistemini rahatlatmak için mentollü ferahlatıcılar kullanılabilir.

Saunalar insan sağlığına oldukça faydalıdır. Kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını hızlandırır, gözenekleri açar ve kilo verdirir. Ter vasıtası ile zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Bunun dışında keyifli dakikalar geçirmek için özellikle de kış mevsiminin soğuk günlerinde de sauna tercih edilebilmektedir.

Sauna İmalatı

Saunalar, dileyenler için evlerde de özel olarak yaptırılabilen sistemlerdir. Evinizde sauna bulunsun istiyor iseniz Öztürk Havuzculuk ile tasarımından kurulumuna kadar dilediğiniz şekilde sauna hazırlatabilirsiniz. Saunaların yapılış aşamaları aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

Tasarım: Evinizde bulunan alanlar uygunluk açısından değerlendirilir ve seçimi yapılır. Daha sonra istediğiniz tarz belirlenir.

İnşaat: Uzman kadromuz ile dilediğiniz sauna inşaatı başlanır. En hızlı şekilde kaliteden ödün verilmeden inşa işlemi gerçekleştirilir.

Kurulum: Ahşapların ve seçmiş olduğunuz diğer özelliklerin monte edilmesi sauna iskeleti tamamlandıktan sonra yapılan işlerdir. Bu işlem aynı zamanda dekorasyon kısmını da içerebilmektedir.

Bakım: Ekibimiz periyodik bakım hizmetiyle size ekstra yardımcı olabilecektir. Sauna bakımınızı kendiniz yapabileceğiniz gibi bizlerden yardım da alabilirsiniz.

Hemen Teklif Al