SPA DESİGN

Spa Nedir?

Spa kelimesi Latince kökenlidir, “Salus Per Aquam” yani “Sudan Gelen Sağlık” anlamına gelir. Suyun vücuda faydaları ilkin Romalılarca keşfedildikten sonra zaman içerisinde önce Avrupa’ya daha sonra diğer kıtalara yayılır. Günümüzde bu yöntemler spa merkezlerinde, uzman terapistler tarafından çeşitli tekniklerle uygulanır. Rahatlamak, canlanmak, cilt ve vücut bakımı yaptırmak, arınmak için tercih edilen spa merkezlerinde su kullanımı esastır. Gündelik yaşamın stresli ve kaotik ortamından uzaklaşmak için de tercih edilen spa merkezlerinde dingin bir atmosfer sağlanması da önem taşır. Spa merkezlerinin mimari tasarım ve uygulamaları, spada sunulan yöntemlere göre farklılaşır. Deneyim isteyen spa tasarımı mutlaka profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. 

Kullanışlı ve Estetik Spa Alanlarının Tasarımı 

Spalar işlevsel mekanlar olmakla birlikte estetik açıdan da göze hitap etmeleri büyük önem taşır. Havuz ve sauna alanlarının inşasında, talebe ve mekanın şartlarına uygun çözümler üretmek, müşteri memnuniyetini öncelikli kılmak gerekir. Spa tasarım firmaları tüm bu konulara hakim olduğunda sonuçlar da çok daha iyi olur. 

Spa alanlarının tasarımında suyun iyileştirici gücünden faydalanma amacındaki kişi ve kuruluşların ihtiyaçları belirleyicidir. İşi üstlenen tasarımcının kaliteye önem vermesi, müşteri odaklı, dürüst, inşaat sektörüne hakim, mimari konularda yetkin olması başarılı sonuçlar için en temel gerekliliklerdir. Söz konusu spa alanlarının tasarımı olduğunda farklı konseptlerin farklı teknikler gerektirdiğini bilmek önemlidir. Bu bakımdan örneğin havuz yapımı ile sauna yapımının farklı süreçleri olduğunun bilincinde olunması her şeyden önce gelir. 

Hemen Teklif Al